Langų dekoras mažiesiems - 4 patarimai

 • Langų dekoras mažiesiems - 4 patarimai

  Renkantis užuolaidas vaikų kambariui visada vertėtų prisiminti, kas patinka vaikams ir atsižvelgti į tai. Tiesa, kartais tai gali prasilenkti su jūsų pačiu skoniu, bet prisiminkite, kad šį kartą užuolaidas renkate ne sau.

  Toliau išvardinti 4 svarbiausi faktoriai į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad vaiko kambario užuolaidos džiugintų jūsų mažylį ir kartu būtų saugios ir funkcionalios.

  Svarbiausi patarimai renkantis

  Vaiko saugumas

  Visada atminkite, kad įrengiant ir dekoruojant vaiko kambarį, svarbiausias prioritetas yra saugumas, ypač jei vaikas dar mažas. Venkite  sunkių karnizų, vaikas gali įsipainioti į užuolaidas, jas nutraukti kartu su karnizu, tokiu atveju užkritęs didelio svorio karnizas gali sukelti pavojų vaiko sveikatai. Taip pat reikėtų vengti ilgų juostelių, virvelių, kad vaikas neapsuktų aplink kaklą. Jei vaikas mažas, geriau vengti mažų detalių – kutų, papuošimo kristalų ar akmenėlių, nes maži vaikai mėgsta viską dėti į burną.

  Vaiko lytis ir amžius

  Natūralu, kad vaiko amžius ir lytis lemia kokio stiliaus bus užuolaidos, rašto ir spalvos parinkimą. Jei kambarys yra skirtas dviems vaikams, kurie yra skirtingo amžiaus ir lyčių, tuomet geriau rinkitės neutralesnės spalvas ir raštus – pavyzdžiui žalsvas, gelsvas spalvas, taškelių motyvus ir pan. Jei kambarys skirtas vienam vaikui, tuomet pasirinkimas ir erdvė fantazijai daug platesnė. Mažesni vaikai (jaunesni nei 5 metų) dažniausiai mėgsta ryškias spalvas, stambius, gana paprastus ir aiškius raštus. Šiek tiek vyresni vaikai dažniausiai turi savo mėgiamus herojus iš filmų, žaidimų ar knygų ir nori savo aplinkoje matyti juos. Šiuo atveju tikrai pradžiuginsite savo vaiką panaudoję mėgiamo herojaus atvaizdą dekoruojant kambario tekstilės detales, tokias kaip užuolaidos, lovatiesės, pagalvėlės ir pan.

  Audinys ir dydis

  Besirenkant užuolaidos audinį svarbu įvertinti ne tik spalvą ir raštą, bet ir paties audinio savybes. Nuo audinio savybių priklauso kiek šviesos pateks į vaiko kambarį. Jei kambarys yra labai šviesus, jo langai nukreipti į rytus arba į vakarus, įvertinkite tai, kad šviesa kambaryje apsunkins vaiko užmigimą vakare, o ankstyvi saulės spinduliai gali jį pažadinti pernelyg anksti. Tokiu atveju patartina rinktis tankesnį audinį, puikus sprendimas blackout užuolaidos, kurios padės reguliuoti nepageidaujamos šviesos patekimą į kambarį vakare ar ankstyvą rytą.

  Jei vaikas alergiškas, būtinai įvertinkite tai, šiuo atveju geriau tiktų užuolaidos iš lengvesnio, lengvai skalbiamo audinio, kurį galėtumėte be vargo dažnai skalbti ir taip išvengtumėte dirginančių dulkių kaupimosi.

  Prabangūs audiniai, kaip kad šilkas ir panašiai yra lepesni ir labiau tinka suaugusiųjų kambarių užuolaidoms.

  Labai ilgos užuolaidos vaiko kambariui irgi nėra pats geriausias pasirinkimas, nes vaikai mėgsta žaisti su užuolaidomis, slėptis už jų, tad gali įsipainioti ir nutraukti. Rekomenduotume rinktis trumpesnes užuolaidas, taip pat labai tinkamas sprendimas vaiko kambario langų dekoravimui – romanetės.

  Žaismingumas

  Atsižvelgus ir tokias svarbias savybes kaip saugumas ir šviesos patekimo reguliavimas, reikia nepamiršti, kad tai užuolaidos vaiko kambariui. Tai vienintelis kambarys namuose, kuriame jūs galite būti tikrai žaismingi ir sukurti savo vaikui pasaką. Vaikystė trumpa, todėl leiskite vaikui ja pasidžiaugti ir sukurkite atitinkamą aplinką. Jei jūsų vaikui patinka ančiukai, tebūnie jo kambario užuolaidos papuoštos ryškiais ančiukais, ar lėktuvais, mašinytėmis, princesėmis, tai yra tuo, kas kas karaliauja jūsų mažylio fantazijų pasaulyje.