5 populiarūs mitai apie užuolaidas

 • 5 populiarūs mitai apie užuolaidas

  1. MITAS: užuolaidos daug kainuoja. TIESA: tam nebūtina išleisti daug pinigų

  Tam nebūtina skirti itin didelę sumą. Jei finansinės galimybės kuklesnės, galite rinktis pigesnį, šiek tiek plonesnį audinį. Jei vis tik  išsirinkote pakankamai brangų audinį, tuomet gerai pagalvokite ar jums būtinos užuolaidos, galbūt puikiai tiks romanetės – joms audinio reikia ženkliai mažiau.

  2. MITAS: užuolaidos sumažina erdves.  TIESA: užuolaidos papuošia, o ne sumažina netgi mažas erdves

  Mažose erdvėse nereikia kabinti užuolaidų per visą lango plotą. Užtenka audinį pakabinti iš šonų, stilingai jį prisegti ar parišti. Jei norite patalpą užtemdyti, tam geriau rinkitės prie pat lango tvirtinamą roletą. Mažose patalpose labai tinkamas sprendimas yra romanetės.

  3. MITAS: užuolaidos netinka langams, pro kuriuos atsiveria puikus vaizdas. TIESA: užuolaidos neuždengia gražaus vaizdo pro langą

  Jei pageidaujate nuolat grožėtis vaizdu pro langą, rinkdamiesi užuolaidas tai turėkite omenyje. Jų paskirtis šiuo atveju bus labiau dekoratyvinė, nei funkcionali. Pakanka tik įrėminti langą iš šonų gražiai suklostuotu ar surištu audiniu, kuris suminkštins ir pagyvins langą, bet paliks atvirą vaizdą pro jį.

  4. MITAS: užuolaidos netinka menkai apšviestame kambaryje. TIESA: užuolaidos tinka ir kambaryje, kur trūksta šviesos

  Kai kambarys tamsus, reikėtų rinktis šviesių spalvų audinius. Klaidingai manoma, kad tamsiam kambariui būtina rinktis tik lengvą audinį, puikia tinka ir standesnis, tvirtesnis, svarbu, kad jis būtų šviesus kaip sienos ar netgi šviesesnis.

  5. MITAS: užuolaidos netinka nuosaikaus stiliaus interjere. TIESA: užuolaidos tinka ir minimalistinio bei skandinaviško stiliaus interjeruose

  Visa erdvė turėtų būti vientisa. Tokiu atveju puikiai tinka baltos užuolaidos, jos suteikia švaros ir erdvės įspūdį. Taip pat galima rinktis sienų spalvos užuolaidas, jos puikiai susilies su visuma ir išlaikys trokštamą vientisumą.