Karnizai - kokius rinktis savo namams?

 • Karnizai - kokius rinktis savo namams?

  Užuolaidų pakabinimas ar pakeitimas yra vienas paprasčiausių ir pigesnių būdų, kuris leidžia lengvai atnaujinti namų interjerą. Galime sakyti, kad tai yra vienas iš svarbiausių namų dekoravimo aspektų, kuriam turėtumėte skirti šiek tiek daugiau dėmesio ir energijos. Tinkamai parinkti karnizai ir užuolaidos gali papildyti jūsų namų interjero dizainą – tapti išskirtiniu elementu arba būti tik subtiliu fonu.

  Sudėtinga įsivaizduoti langą be virš jo kabančio karnizo ir ant jo pakabintos naktinės ir dieninės užuolaidų. Tinkamai parinktai karnizai atlieka tiek dekoratyvinę funkciją – gali tapti puikus interjero akcentas, tiek naudingą užuolaidų pakabinimo funkciją. Įsirenginėjant naujus namus kyla įvairių klausimų dėl karnizų pasirinkimo. Dar interjero planavimo etape reikėtų numatyti, kokio tipo karnizus, užuolaidas ar romanetes kabinsite. Karnizų pasirinkimas labai individualus dalykas, vieni formuoja nišas ir renkasi paslėptus karnizus – bėgelius, kiti atvirkščiai, renkasi kontrastingos spalvos karnizus, kurie atlieka net funkcinę, bet ir dekoratyvinę funkciją.

  Populiariausias pasirinkimas – dvigubi karnizai

  Pageidaujate daugiau privatumo ir renkatės dienines ir naktines užuolaidas? Tokiu atveju puikus sprendimas yra dvigubi karnizai. Jie gali būti metaliniai, mediniai, plastikiniai, gali būti tradicinio pakabinimo tipo su žiedais ar modernūs bėgeliai. Ant šių karnizų pakabintos dieninės ir naktinės užuolaidos gali judėti nepriklausomai viena kitos. Labai dideliems langams ir sunkesnėms užuolaidoms rekomenduojame rinktis didesnio diametro karnizus, o nedideliems langams užteks ir plonesnių. 

   

  Užuolaidų strypo skersmens pasirinkimas

  Renkantis strypų skersmenį, reikia atsižvelgti į karnizo ir užuolaidų paskirtį. Strypai, kurių skersmuo 16 mm, puikiai tinka mažiems langams ir trumpoms, lengvoms užuolaidoms, pvz., virtuvėse, vonios kambariuose, prieškambariuose. Šis skersmuo paprastai yra tinkamas karnizams, kurių igis ne didesnis nei  200cm.

  Užuolaidų strypai, kurių skersmuo 19 mm yra populiariausi modeliai. Pasirinkdami 19 mm užuolaidų karnizus, turėsite galimybę rinktis iš daugiausiai spalvų  pasiūlos ir įdomiausių antgalių, todėl galima juos suderinti su bet kokio tipo interjeru. Tokio tipo karnizai dažnai naudojami kasdienio naudojimo kambariuose, virtuvėse ir viešosiose vietose, pvz., viešbučiuose.

  Didesniems langams, sunkioms užuolaidoms,  naudojame užuolaidų strypus, kurių skersmuo yra 25 mm. Jie ypač mėgstami svetainėse. Dažnai pilnoje karnizo komplektacijoje dieninėms užuolaidoms yra 19 mm skersmens, o naktinėms 25 mm skersmens strypai. Taip pat storesni strypai naudojami klasikiniams interjerams, baroko ar kaimiškam stiliui.reik

  Karnizas – lubinis bėgelis

  Vis labiau populiarėjantis pasirinkimas yra paprasti lubiniai bėgeliai, kurie yra nepastebimi ir atlieka tik užuolaidų pakabinimo funkciją.  Dažnai interjeruose, jau projektiniame etape, yra numatytos specialios nišos prie langų, kur montuojami karnizai.  Lubiniai bėgeliai suteikia interjerui estetikos, tvarkingumo, modernumo, kambario lubos atrodo vizualiai aukštesnės.

   

  Romanetės kabinamos ant karnizo

  Romanetės  yra puiki alternatyva tiems, kurie nenori (arba dėl tam tikrų priežasčių negali) rinktis užuolaidų. Audinys su įdomiu raštu gražiai papuoš langą, o paprastas mechanizmas leis greitai uždengti langą naktį ir užims mažai vietos.

   

  Karnizų spalvos pasirinkimas

  Rinkdamiesi karnizų spalvą, atsižvelkite į bendrą interjero stilių. Galite pasitelkti elementus, aptinkamus interjere – apšvietimo spalva, furnitūros, esančios šalia baldų ir pan.  Populiariausi pasirinkimai vis dar sendinto aukso ir matinio sidabro spalvos karnizai, jie labai universalūs ir dažnai tinkami bet kokiam interjerui. Tačiau populiarėjant industriniam, lofto stiliui, vis labiau populiarėja juodi karnizai, o skandinaviško minimalizmo šalininkai mielai renkasi baltus karnizus. Kaimo sodyboms ar klasikiniam stiliui puikiai tinka natūralios medienos ar jos imitacijos karnizai.  

  Inox spalva suteikia interjerui modernumo. Šios spalvos karnizai puikiai dera su tokioms medžiagoms kaip granitas, vidutiniškai ir tamsia mediena bei stiklu – štai kodėl ji puikiai tinka tiek moderniam, tiek kaimiškam stiliui. Plieno spalva suteikia gaivų, ryškų kontrastą kartu su prigesintomis ar tamsiomis grindimis ir baldais.

  Juoda yra labai intensyvi spalva, todėl kai kurie žmonės vengia jos interjere, nes baiminasi, kad kambarys taps niūrus.  Tačiau galime jus  nuraminti,  karnizams ši spalva atrodo puikiai ir jums nereikia bijoti juodos spalvos. Juodos spalvos karnizai puikiai tinka baltos spalvos interjere,  taip pat su nerūdijančiu plienu, stiklu ir akmens gaminiais, tai populiarius dizainerių pasirinkimas.